קורס בניית אתרים – איך זה עובד?

קורס בניית אתרים נועד בעיקרו לספק לקהל התלמידים מגוון כלים מעשיים לבנייה, הקמה או ניהול שוטף של אתרי אינטרנט עבור בתי עסק, חברות וארגונים. במסגרת הלימודים יושם דגש מרכזי על התייחסות לאפיון האתר ומטרותיו לפי דרישות הלקוח במהלך בניית האתר העסקי עבורו, על יצירה של אתר דינאמי משלבי הבנייה הראשונים שעוסקים ביסודות האתר וממשק הניהול וכלה בשלבי הליטוש האחרונים, הבדיקות הנחוצות והתחזוקה השוטפת. תכנים אלו נלמדים לפי התקנים והמדיניות המוגדרת של איגוד האינטרנט העולמי.

תכני לימוד מרכזיים ומטרות הקורס

בדרך כלל מסלולי הלימוד השונים בתחום של בניית אתרים מציעים לתלמידים תכנית לימודים עדכנית בהתאם לדרישות השוק דרך שילוב של התנסות מעשית במסגרת הבנייה של האתר. במהלך קורס בניית אתרים, ידרשו התלמידים לבנות אתר הלכה למעשה, וזאת כדי להעניק להם ניסיון ממשי בשטח ולאפשר להם לבנות תיק עבודות מקצועי הכולל מגוון פרויקטים מתחומים שונים. לאחר חשיפה לטכניקות עבודה ומגוון טכנולוגיות מתקדמות בתחום, יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בשוק האמור בצורה קלה ומהירה יותר.

מבנה ומהלך הלימודים

קורס בניית אתרים לרוב כולל את הנושאים שלהלן: שפת HTML, מבנה רשת האינטרנט, צרכי הגולשים ברשת, אפיון חוויית המשתמש, שימוש בטכנולוגיות אנימציה, תוכנת פלאש, דרימוויבר, עיצוב ותכנון אתרים, שימוש בוידיאו סאונד, התאמת אתר לטלפון הנייד, סביבות פיתוח מסוגים שונים ועוד רשימה ארוכה של נושאים. בדרך כלל קורסים אלו נפרשים על כשלוש מאות שעות לאורך שמונה חודשים, כאשר בכל שבוע מקיימות שתי פגישות לרוב בשעות הערב.

עלויות ומסגרות לימוד שונות

עלויות ההרשמה של קורס בניית אתרים משתנות בהתאם למוסד הלימודים שמציע את אותו הקורס ולפי מסגרת הלימודים שבה הוא ניתן. ישנה אפשרות ללמוד קורסים אלו במסלולי לימוד אקדמיים לתואר ראשון בהנדסה או במחשבים, במתכונת של לימודי תעודה או העשרה או כחלק מתכנית לימודי הנדסאי. האופציות מגוונות מאד בתחום וחושב תמיד לערוך סקר שוק נרחב טרם בחירת מוסד לימודים כזה או אחר. תכני הלימוד במרבית הקורסים לבניית אתרים מתעדכנים באופן שוטף לפי הדרישות של השוק באותה התקופה.

אין תגובות
דילוג לתוכן