ייעוץ פיננסי: הדרך שלך לפרוש כנפיים ולנשום

יריב הוא בחור בן 34 בעל כישרון יוצא דופן לאפייה ולבישול. הוא החליט להקים לעצמו מאפייה ופיצריה מתוך אמונה כי לאף אחד אין סיכוי לעמוד בפני יכולות האפייה הנדירות שלו. מבחינתו, השקעה בפיצרייה היא השקעה בטוחה שתחזיר את עצמה ותביא אותו להצלחה כלכלית. כמה חודשים לאחר שיריב פתח את העסק הוא גילה שלנהל מאפייה שהיא גם פיצרייה זה לא כל כך פשוט. כישרון באפייה זה דבר אחד, אך לא כל מי שאופה, גם אם הוא אופה נהדר, יכול לנהל עסק.

תוך זמן קצר יריב הרגיש כי הוא מאבד שליטה על הניהול הכלכלי של העסק שלו והבין שאם הוא לא יצליח תוך זמן קצר להתאפס העסק שבנה בשתי ידיו יקרוס. יריב הוא דוגמה אחת מני רבות לעסקים בעלי פוטנציאל שנתקעים או נסגרים בשל ניהול כלכלי לא נכון. בעבור העסק של יריב ובעבור עסקים אחרים, הדבר הנכון הוא להיעזר בייעוץ פיננסי.

מהו ייעוץ פיננסי?

ייעוץ פיננסי הוא שירות שניתן לבלעי עסקים, למשפחות וליחידים במטרה לעזור להם לנהל באופן נכון את הכלכלה שלהם ולהצליח להגיע למצב של צמיחה ושגשוג. הייעוץ מתאים לטווח קצר, לטווח בינוני או לטווח ארוך ומותאם ללקוח בהתאם לצרכיו.

חשוב להבדיל בין ייעוץ פיננסי לאימון עסקי. מאמן עסקי יעסוק בדרך כלל בפיתוח המוטיבציות והמטרות להצלחה עסקית אך לעתים קרובות לא יהיה לו ידע כלכלי מתאים. ייעוץ פיננסי לעומת זאת יינתן על ידי בעל מקצוע בתחום הכלכלה – ראיית חשבון או מנהל עסקים בעל ידע נרחב בתחום המשפטי, בתחום המיסוי ובתחום הייעוץ הכלכלי ובעל תעודה אקדמית ממוסד אקדמי מוכר.

חשוב לציין כי כיום אין במדינת ישראל חוק שקובע מי יכול לעבוד בתחום הייעוץ הפיננסי. על כן, כאשר בוחרים יועץ פיננסי יש להקפיד לבדוק כי מדובר באדם בעל הכשרה מתאימה וכי לצד ההכשרה הוא יועץ בעל שם וניסיון או המלצות.

כיצד נקבע גובה התשלום על ייעוץ פיננסי?

כאמור, ייעוץ פיננסי יכול להיות תהליך חד פעמי ויכול להיות ייעוץ מתמשך. סוג הייעוץ, משך הזמן בו ניתן הייעוץ, מעמדו וניסיונו של היועץ ועוד הם פרמטרים שישפיעו בוודאי על הסכום אותו תתבקשו לשלם ליועץ הפיננסי שתבחרו.

לסיכום: כדי להגיע לרווחה כלכלית וכדי להצליח לנשום לרווחה מומלץ להיעזר בייעוץ פיננסי. ייעוץ פיננסי הוא שירות שמתאים למשפחות, ליחידים, לחברות ולעצמאים. חשוב לוודא כי הייעוץ ניתן על ידי בעל מקצוע בעל תעודה בתחום הייעוץ הכלכלי ובעל ידע נרחב בתחום הכלכלה.

למידע נוסף – המרכז לתודעה פיננסית

אין תגובות
דילוג לתוכן